Vážení zákazníci, náš eshop je z technických důvodů až do odvolání uzavřen. Veškeré dotazy, reklamace i vrácení zboží nadále vyřizujeme standartním způsobem, v co nejkratším čase. Děkujeme za pochopení.

Malé černé šaty - Vaše tajná zbraň

Malé černé šaty - tajná zbraň ve Vaší skříni

Malé černé šaty, jsou tajnou zbraní žen, všech věkových kategorií. Jejich krása spočívá v naprosté jednoduhost. I přesto, že jsou malé černé šaty nejdůležitějším základem šatníku, po kterém můžete sáhnout téměř kdykoliv, stále si mnoho žen klade stejné otázky: 

 • Co si vzít na sebe?
 • Jak se levně obléct?
 • Jak být dobře oblečená?
 • Co si obléknout na pohovor?
 • Co na sebe do práce?

Odpověď na tyto otázky je přitom velmi jednoduchá:

Co si vzít na sebe?

Když nevíte co si vzít na sebe, sáhněte po malých černých šatech. Tyto šaty Vás nikdy nezklamou a můžete si je vzít téměř všude.

Jak se levně obléct?

Nejjednodušším řešením jak se levně obléknout je investice do malých černých šatů, které snadno dopasujete ke všemu, co Vám přijde pod ruku.

Jak být dobře oblečená?

S malými černými nikdy nic nepokazíte a bude Vám to slušet za každých okolností. Tento typ šatů sluší všem ženám, bez rozdílu věku, či typu postavy.

Co si obléknout na pohovor?

Pokud nevíte co si obléknout na pohovor, vsaďte opět na malé černé šaty. Dejte si však na svém vzhledu záležet a doplňky dolaďte podle toho, o jakou pracovní pozici se budete ucházet. Pokud se ucházíte o místo v bance, nebo kanceláři, určitě přidejte elegantní sáčko a hezké lodičky. Jdete li na pohovor do obchodu jako prodavačka, postačí Vám k malým černým šatům přidat jednoduchý řetízek a pěknou kabelku.

 

Co jsou to malé černé šaty a jak mají vypadat?

 • Malé černé šaty jsou nekomplikované, bez rušivých elementů v podobě knoflíků, volánků, krajek, či jiného zdobení.
 • Střih šatů je jednoduchý, obvykle pouzdrový, materiál hladký.
 • Tyto šaty, dokážou ženám jemně vykreslit linie jejich siluety a přirozeně zvýraznit oblé boky, které jsou pro ženy typické. 

 

Malé černé šaty

 

 

Malé černé šaty - univerzální chameleon

Malé černé šaty jsou jako chameleon, který se dokáže přizpůsobit svému prostředí. To, co dělá z malých černých šatů tak dokonale univerzální kousek oblečení, je kromě střihu a materiálu především jejich jednobarevnost a jednoduchost. Díky tomu je možné šaty sladit se vším, co Vás jen napadne.

 

Kde se vzaly malé černé

Malé černé šaty dala světu v roce 1926 Coco Chanel. V té době se jednalo o velmi nekonvenční model, který se svou jednoduchostí bez ozdob a svou černou barvou naprosto vymykal tehdejšímu módnímu diktátu, neboť černou barvu na šatech nosily v té době pouze služky a truchlící vdovy. Střih šatů byl volnější, se sníženým pasem, odkud pokračovala zvolna se rozšiřující sukýnka v délce pod kolena, až téměř do půli lýtek. Rukávy byly dlouhé, v netopýřím střihu. Materiál lehký, splývavý. Ačkoliv se malé černé šaty staly stálicí a stěžejním bodem ve skříních mnoha žen, přece jen se od té doby jejich vzhled trochu změnil.

 

Malé černé nemusí být vždycky černé

Černá je dobrá, už je to tak? Ne, v písničce kapely Žlutý pes se zpívá, modrá je dobrá. A je to pravda. Tmavě modrá, vínově červená, šedá, tmavě zelená a další tmavší odstíny barev, můžou případně nahradit tradiční černou barvu těchto šatů.

 

Pouzdrové šaty Bergamo - Vínově červené - Velikost S

 

 

Pouzdrový střih malých černých šatů není nutnost

Ačkoliv pouzdrový střih malých černých šatů sluší většině typů postavy a těší se velké oblibě žen, ne každému střih těsně kopírující pas a boky vyhovuje. Malé černé nemusí být výhradně pouzdrové. Sukýnka na šatech může být klidně zvolna se rozšiřující, anebo kolová. Důležité je zachovat čistou jednoduchost šatů, bez asymetrie a volánků.

 

Jak, kdy a k čemu nosit malé černé šaty

Malé černé šaty můžete namixovat s čímkoliv, co Vám přijde pod ruku. Můžete vytvořit smělé, pestrobarevné kombinace plné vzorů a úchvatných barev i střízlivé outfity do práce, či společnosti, doplněné o elegantní doplňky, šperky, nebo šátky. S malými černými si můžete donekonečna hrát a tvořit nové a nové outfity. Nic nezabrání Vašemu kreativnímu já popustit uzdu fantazii a vyjádřit svou osobnost i momentální náladu pomocí módy. Stanete se sama sobě návrhářkou těch nejkrásnějších modelů, vytvořených přesně podle Vašeho vkusu.

 • Malé černé šaty můžete nosit kamkoliv
 • Malé černé se hodí do práce i do společnosti
 • Malé černé šaty můžete sladit v casual, elegantním i sportovním stylu
 • K malým černým se hodí bunda, kabátek, lodičky a klidně i tenisky (samozřejmě nemáme na mysli atletické tretry, ani fotbalové kopačky, i když kdo ví, třeba i to jednou bude hit)

 

Tipy jak nosit malé černé šaty

Možností, jak nosit malé černé šaty je nekonečno. Pro Vaši inspiraci jsme stylizovali černé šaty s několika málo doplňky a vytvořili tak s jedinými šaty pokaždé jiný styl.

 

K malým černým šatům stačí pár doplňků a zcela změníte jejich vzhled

 • šátky
 • šperky
 • kabelky
 • pásky

 

Malé černé šaty - rockerský styl

Malé černé šaty můžete stylizovat do rockerského stylu. Základem tohoto outfitu je černý křivák, těžké boty a množství výrazných doplňků ve stříbrné barvě.

 

Malé černé šaty - rockerský styl

 

 

Malé černé šaty - egantní styl

Z rockerky v elegantní dámu, se v mžiku proměníte prostou změnou svrchníku. V našem případě, jsme k malým černým šatům dopasovali červený kabátek, který je doplněn o lehký šátek a elegantní šperk. K dokonalosti model dovedete přidáním vhodné, menší kabelky a vkusnýma lodičkama na podpatku.

 

Malé černé šaty - elegantní styl s kabátem

 
 

Rychlá elegance

Dalším způsobem, jak se rychle hodit do gala je přidat k malým černým šatům elegantní šátek. 

Malé černé šaty - elegantní styl se šátkem

 

 

Malé černé v romantickém stylu

Romantický model vykouzlíte, pokud malé černé šaty doplníte o šátky s potiskem ve světlých barvách. Romantický styl hezky podtrhnou také krajky a drobné šperky, například ve tvaru kytiček, nebo srdíček. Tomuto stylu dominuje jemnost, proto by ruku v ruce s romantickým oblečením, mělo jít také jemné líčení.

Malé černé šaty - romantický styl

 
 

Malé černé v casual stylu

Casual styl je pohodlný a jednoduchý. Stejně tak je jednoduché, ho s malými černými a několika málo doplňky vytvořit. Tento styl je vhodný na většinu příležitostí všedního dne, ať jdete do práce, kina, nebo na nákup.

Malé černé šaty do práce

 

 

Malé černé šaty do práce

Přestože budete do práce nosit stále jedny šaty, budete oblečená pokaždé jinak. Jednou k malým černým přidáte šátek, podruhé svetřík, jindy zase pásek a příště slušivý blazer, nebo kardigan.

Malé černé šaty - casual styl

 
 

Malé černé do práce - podruhé a přesto jinak

Měla jste na sobě malé černé v práci už včera a nechcete přijít znovu ve stejném outfitu? Není potřeba dlouho přemýšlet, co si vzít na sebe. Přidáním šátku k malým černým dostane Váš outfit nový šmrnc. Rázem vyřešíte nerozhodné ranní postávání před skříní a navíc ušetříte spoustu času.

 

Malé černé do práce i na procházku

 

 

Malé černé - sportovní styl

Jste sporťačka a nikdy se nevzdáváte? Ani sportovního stylu není potřeba se kvůli šatům vzdávat. Přihoďte k malým černým mikinu a sportovní oděv je na světě. Teď už jen stačí nazout pohodlné tenisky a můžete směle vyrazit do ulic.

Malé černé šaty - sportovní styl

 

 

Malé černé - sportovně elegantní

Když máte ráda sportovní módu a zároveň se Vám líbí elegance, může být někdy pořádně tvrdým oříškem rozhodování, co si vzít na sebe. Naštěstí žijeme v době, kdy módě panuje rozmanitost. Není tak vůbec složité, skloubit dohromady zdánlivě neslučitelné a vyjádřit pomocí módy sama sebe. Namixovat malé černé šaty do sportovně elegantního stylu je snadné. Stačí ponechat volnost své kreativitě.

Malé černé šaty - sportovně elegantní styl

 

 

Malé černé - podzimní inspirace

Malé černé šaty Vám poslouží i v chladnějším období na podzim, anebo v zimě. Vypadají hezky ke každému svetru, ať je dlouhý, nebo krátký. Hodí se ke kozačkám, kotníčkové obuvi i k balerínkám.

Malé černé šaty - podzimní inspirace

 

 

Malé černé šaty s páskem

Vzhled malých černých šatů zcela změníte, pokud je doplníte o pásek. Záleží jen na Vašem vkusu a náladě, jaký pásek k šatům přidáte.

 

Malé černé šaty s páskem

 

A co vy? Máte už svou tajnou zbraň ve skříni, anebo malé černé šaty teprve sháníte?